Rozhovor s lektorkou Lenkou K.

Lenka K.

Rádi bychom Vám touto formou představili naši senior lektorku německého jazyka. Lenka u nás učí němčinu a také španělštinu. A je schopná učit studenty jíž od útlého věku, jak je zachyceno na našem videu. 

Původně vystudovaná knihovnice, později materiálová účetní u pozemních staveb, si splnila svůj sen a vystudovala germanistiku a historii. Ostatně nechápeme, jak mohla na učení čekat tak dlouho, studenti ji mají opravdu rádi a vrací se.

 

1) Proč jste se rozhodli stát lektorem jazyků a nevybrali si nějaké méně náročné a více lukrativní povolání?

Díky studiu na pedagogické fakultě a rodinným genům mě vyučování "chytlo" více, než jiná povolání. Časem jsem se orientovala na metodiku výuky cizích jazyků.


2) Co se Vám na práci lektora líbí nejvíce?

Interaktivní setkávání se s novými lidmi, kteří mne neustále inspirují hledat cesty, jak "na ně" = jak je hladce učit tak, aby si ani nevšimli, že studují ;-).


3) Jak motivujete studenty a motivují studenti někdy i Vás?

Ke každému studentovi si musím najít jinou cestu - je to individuální proces. Mne studenti motivují vytvářet pro ně individuální pomůcky a aktivity, potažmo i vzdělávat se dále.


4) Jak se na kurzy dopravujete a kam jezdíte nejdále? Svezete se někdy i MHD?

Dopravuji se pouze MHD - z domova na kole na nádraží, od vlaku v místě výuky pěšky. Do míst, kam nezajíždí vlak, dojíždím autobusem.

Slovy Šimka a Grossmanna: "Někdy vždycky, když jedu do práce, jedu MHD." 


5) Co Vám dělá ve výuce radost?

Když dospělí posluchači mají radost z nového poznání jako malé děti.


6) Co děláte pro osobní rozvoj a kde hledáte inspiraci pro výuku?

Ráda navštěvuji semináře buď pro lektory cizích jazyků pro germanisty či studuji španělštinu přímo v místě, kde se jí hovoří.


7) Jaká je Vaše nejoblíbenější metoda výuky?

Poslechy, poslechy, poslechy. V jakémkoli množství a s různými aktivitami. Poslechů není nikdy dost.


8) Co považujete při učení se jazyka za nejdůležitější? 

Nejdůležitější je vytrvat a průběžně studovat - vystihuje to německé úsloví "Sitzfleisch" = sednout si a šprtat. Pokud si vytyčíte cíl, stanovíte si intenzitu a překonáte občasnou krizi, sklidíte časem plody úspěšného studia.

 

9)Který jazyk byste se rádi naučili?

Byla bych ráda, kdybych se zdokonalila v jazycích, které (snad) umím - česky, německy, španělsky.  Znalosti jazyků, které se možná nachází ještě v podprahových spojích (angličtina, ruština), bych chtěla oprášit a pozvednout na vyšší úroveň. A jazyk, který mne opravdu "vzrušuje" a který bych se učila jenom pro radost, je maďarština - je to sice neevropský jazyk, kterým se ale v Evropě hovoří.


10) Místo pro Vaše poslání světu:

Studium cizích jazyků rozšiřuje nejenom jazykové znalosti, ale i všeobecný socio-kulturní rozhled jedince.


Děkujeme za rozhovor za jazykovou školu metodik a ředitel Pavel Knot

img
On-line poptávka

Přihlašte se k odběru novinek z našeho blogu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím